Od 16.3. až do odvolání budeme odesílat balíčky jen 2x týdně a to vždy v úterý a ve čtvrtek. Omlouvám se za komplikace, ale věřím, že toto omezení pochopíte.

Až do odvolání jsem také zavedl dopravu DPD ZDARMA abyste pro balíčky nemuseli na poštu, nebo výdejní místo.

Dávejte na sebe pozor! 
Jan Novák

Oliva

OlivaOliva je velmi atraktivní dřevo. Na první pohled nepůsobí nijak výrazně, ale jeho krémová barva s jemným žíháním vás osloví hned v prvním momentu. Jelikož není nikterak výrazné, hodí se jako nábytek téměř do jakéhokoliv interiéru. Nádherně vypadají i drobné předměty z něj vyrobené. Olivovníky naleznete ve Středomoří, kde se pěstují především pro plody a olej, a hojně zpracovávané je jejich dřevo i z Keni, Tanzanie a Ugandy.

Proč používám Olivu

Toto dřevo mám rád. Je možné jej ohýbat pod malým úhlem, a i když není moc stabilní, lepidlo a povrchové úpravy snáší velmi dobře. Má krásně proplétané žíhání a lehký přirozený lesk. Vždy když vyrábím pera právě z Olivy, celá dílna je provoněná výraznou ovocnou vůní, že si připadám, jako bych byl někde v teple, právě tam, odkud Oliva pochází. Já osobně odebírám Olivu ze slunné Sicílie.
 

Podrobnější informaceOliva-1

Vědecký název: Olea europaea
 
Jiné názvy: Olea capensis
 
Hmotnost: Vysoká (990 kg/m3)
 
Vysychání a stabilita: Je vhodné je sušit pomalu a na vzduchu, protože především u silnějších kusů může při rychlém sušení docházet k tvorbě trhlin.
 
Využití: Podlahové krytiny pro veřejné budovy, na nábytek a obložení, skvěle se hodí i pro soustružení držadel nářadí, dekorativních úchytů a misek a dalších speciálních drobných předmětů. Oblíbené a hojně využívané je i v sochařství a řezbářství.