Často kladené otázky

Jaké náplně jsou v perech použity?

Ve všech kuličkových perech jsou použity špičkové náplně Schmidt. Jedná se o univerzální velikost, a tak náhradní seženete v každém papírnictví.


Jaký je rozdíl mezi perem Portland S a Portland L?

Zejména velikost a hmotnost. Pera Portland L jsou velká cca 146mm a váží kolem 60g. Pera Portland S jsou velká cca 132mm a váží kolem 40g. Pero Portland L je tak vhodné spíše pro muže s větší rukou, naopak Portland S pro ženy.

2Velikost pera Portland S

cca-146mm-Portland-LVelikost pera Portland L


Dodáváte pero v nějaké krabičce?

Ano, pera jsou dodávána v černé papírové krabičce s logem Pera Novák.

Krabička


Dá se pero v případě nevhodného dárku vyměnit za jiné?

Samozřejmě, pokud nebude poškozené(viditelné oděrky, škrábance), můžete ho kdykoliv vyměnit za jiné. Pokud si výběrem nejste jisti, je možné objednat dárkový poukaz v hodnotě 100 Kč, 500Kč, 1000Kč, 2000Kč nebo 5000Kč. Obdarovaný si tak bude moci sám vybrat.


Je možné do pera vyrýt monogram, nebo jiný text?

Ano. Přímo u každého pera si můžete vybrat, zda chcete na pero umístit monogram, nebo nějaké jiné věnování. Cena gravírování je 250 Kč. Po objednání Vám zašlu náhled umístění a teprve po odsouhlasení nápis vygravíruji. Jedinou podmínkou gravírování je platba předem (pero je pak dále neprodejné). 

2016-06-08-14.36.31Plnicí pero s věnováním k promoci

Gravir10Ukázka monogramuJe možné pera někde vidět? Po předchozí domluvě je možné pera předvést ve Staré Boleslavi (cca 15km severně od Prahy).


 

Za jak dlouho od objednání pero dorazí na mou adresu?

V případě platby na dobírku a objednání do cca 10:00 pero odešlu tentýž den a druhý den je většinou u Vás (záleží na rychlosti pošty, před Vánoci se může doba dodání protáhnout). V případě platby předem odesílám ihned po připsání platby na účet.


 

Je možné platit online kartou?

Ano. 


Je možné nahradit bombičku konvertorem na inkoust?

Ano, je. Objednat můžete konvertor pro pera Portland S i pro pera Portland L.


Jaké využíváte hroty u plnicích per?

Jedná se o standardní ocelové hroty velikosti M. Nově je možné k perům dokoupit špičkové hroty od německé společnosti JoWo ve všech běžných velikostech od EF, F, M, B, 1.1 až do 1.5 


Je možné vyrobit pero na zakázku?

Pokud to bude v mých silách, tak určitě ano. Vše je možné domluvit individuálně, stačí napsat na jan@peranovak.cz


Co když se pero rozbije? Náš vztah nekončí, když dostanete nové pero. Jsem tady pro Vás i pokud byste jej potřebovali vyměnit nebo opravit. Vím totiž, že je dřevo velmi živý materiál, který má svou hlavu. Naštěstí to ale se dřevem umím, takže mu domluvím. Více na stránce o reklamacích a výměnách.