Padouk

Padouk-drevoAfrické dřevo Padouk má osobitou barvu a poměrně výraznou kresbu vlákna. Jedná se o tvrdé, pevné a odolné dřevo proti vlhkosti a nárazům. Možná právě proto se mu také někdy říká „barové dřevo“. Jeho vysoká trvanlivost si získala výrobce podlah, kteří z něj s oblibou vytváří působivá díla, jež vydrží krásná po mnoho let. Padouk v Evropě nenajdete, jeho rodištěm je Afrika. Má rád tropické podnebí a možná proto i jeho barva je horká červená přecházející do teplé hnědé.

Proč používám Padouk

Toto dřevo je velmi ceněné pro snadnou opracovatelnost a já to mohu jen potvrdit. Dřevo Padouk je krásné, neotupuje nástroje, dobře se tvaruje, dobře se lepí a jeho povrch je působivě zbarvený a plně lesklý. Pracovat s Padoukem je skutečně radost a pero z něj vyrobené vypadá velmi stylově. Není proto divu, že právě toto dřevo používám pro výrobu plnicích a kuličkových per.

Podrobnější informacemapa-padouk

Vědecký název: Pterocarpus soyauxii

Jiné názvy: Vermilion, Africký padouk

Hmotnost: Střední až vysoká (720 kg/m3)

Vysychání a stabilita: V obou směrech vynikající

Využití: Držadla nářadí, dekorativní předměty, nábytek, ideální dřevo na stavbu člunů, vhodné pro velmi namáhané povrchy, obklady, skvěle se hodí pro interiérovou truhlařinu

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení