Padouk

Padouk-drevoAfrické dřevo Padouk má osobitou barvu a poměrně výraznou kresbu vlákna. Jedná se o tvrdé, pevné a odolné dřevo proti vlhkosti a nárazům. Možná právě proto se mu také někdy říká „barové dřevo“. Jeho vysoká trvanlivost si získala výrobce podlah, kteří z něj s oblibou vytváří působivá díla, jež vydrží krásná po mnoho let. Padouk v Evropě nenajdete, jeho rodištěm je Afrika. Má rád tropické podnebí a možná proto i jeho barva je horká červená přecházející do teplé hnědé.

Proč používám Padouk

Toto dřevo je velmi ceněné pro snadnou opracovatelnost a já to mohu jen potvrdit. Dřevo Padouk je krásné, neotupuje nástroje, dobře se tvaruje, dobře se lepí a jeho povrch je působivě zbarvený a plně lesklý. Pracovat s Padoukem je skutečně radost a pero z něj vyrobené vypadá velmi stylově. Není proto divu, že právě toto dřevo používám pro výrobu plnicích a kuličkových per.

Podrobnější informacemapa-padouk

Vědecký název: Pterocarpus soyauxii

Jiné názvy: Vermilion, Africký padouk

Hmotnost: Střední až vysoká (720 kg/m3)

Vysychání a stabilita: V obou směrech vynikající

Využití: Držadla nářadí, dekorativní předměty, nábytek, ideální dřevo na stavbu člunů, vhodné pro velmi namáhané povrchy, obklady, skvěle se hodí pro interiérovou truhlařinu