Od 16.3. až do odvolání budeme odesílat balíčky jen 2x týdně a to vždy v úterý a ve čtvrtek. Omlouvám se za komplikace, ale věřím, že toto omezení pochopíte.

Až do odvolání jsem také zavedl dopravu DPD ZDARMA abyste pro balíčky nemuseli na poštu, nebo výdejní místo.

Dávejte na sebe pozor! 
Jan Novák

Jatoba

Jatoba-drevoJestliže máte rádi světlé dřevo a přesně v tomto duchu chcete i vaše nové plnicí nebo kuličkové pero, Jatoba je tím pravým pro vás. Je zbarveno šedohnědě s mírným podtónem do oranžovočervena. Někdy mívá rezavé nebo tmavě hnědé žíhání. Často má také nazlátlý lesk. Pero z tohoto dřeva působí velmi luxusně a elegantně. Kdybyste chtěli pátrat po jeho původu, vydejte se do tropické Střední a Jižní Ameriky, přesněji například do Brazílie, Venezuely nebo Mexika.

Proč používám Jatobu

U Jatobu se mi líbí, že je velmi dekorativní. Jeho zbarvení se hodí jak do interiéru, tak pro výrobu psacích per. Se dřevem se pracujeme dobře a dobře snáší i nejrůznější povrchové úpravy. I když vzhledem ke své hustotě a tvrdosti velmi rádo tupí nástroje, výsledný výrobek stojí za to. Zbarvení Jatoby si velmi rychle získá svého majitele a udělá dojem na okolí.

Podrobnější informacemapa Jatoba

Vědecký název: Hymenaea courbaril

Jiné názvy: Courbaril, West Indian locust, jatai amerelo nebo guapinal

Hmotnost: Vysoká (900 kg/m3)

Vysychání a stabilita: Schne spíše problematicky, tvoří povrchové praskliny a deformuje se. Při použití je tvarově stabilní a ve všech kategoriích velmi pevné a tuhé

Využití: Využívá se v truhlařině a tesařině. Díky vysoké odolnosti proti nárazu se hodí pro sportovní nářadí. Vyrábí se z něj kvalitní nábytek, podlahy, schody a dekorativní obložení