Americký ořech

Americky-orech-drevoToto krásné temné dřevo je hojně rozšířeno po Severní Americe a Kanadě, přesněji od jihu Ontaria až po Floridu. Příbuzné druhy Amerického ořešáku neboli Černého ořechu nalezneme v Peru, Kolumbii, Ekvádoru, Venezuele, Argentině i v Mexiku. Je to celosvětově oblíbené dřevo používané zejména na výrobu nábytku a skříní. Dřevo je velice odolné proti nárazům a rozpadu, ale je náchylné k napadení hmyzem.

Proč používám Americký ořech

Americký ořech se velmi dobře opracovává a získal si mě svou zajímavou barvou a texturou. Má velmi dobrou trvanlivost a vzhledem k nízkému odpadu při jeho zpracování, můžeme hovořit o vysoce hodnotném řezivu. Jedná se o čarokrásné čokoládově hnědé dřevo s purpurovým nádechem. Pera vyrobená z Amerického ořechu mají díky tomu tajemné kouzlo a byla to pro mě jasná volba.

Podrobnější informacemapa-Americky-orech

Vědecký název: Juglans Nigra

Jiné názvy: American black walnut

Hmotnost: Střední až vysoká (640 kg/m3)

Vysychání a stabilita: Stabilní. Vysychá poměrně dobře, ale při rychlém sušení mohou vznikat trhliny

Využití: Pažby zbraní, špičkový nábytek, interiérové úpravy při stavbě člunů, uplatnění najde také v řezbářství, dřevosochařství i při hodinářských pracích

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení