Amaranth

AmaranthAmaranth má mimořádné zbarvení, které jej činí výjimečným – tmavě purpurově hnědé, až růžové. Toto dřevo vždy bezpečně poznáte mezi ostatními. Stářím a působením UV záření se pak zbarvuje do tmavě hněda s nádechem fialové. Zajímavostí je, že se z tohoto dřeva získává přírodní barvivo k barvení textilií. Pokud byste chtěli najít tento netradiční strom, nechte své kroky putovat od Mexika po jižní Brazílii.

Proč používám Amaranth

Toto dřevo jsem si oblíbil především pro jeho barvu. Na první pohled jsem věděl, že se tento netypický odstín dřeva bude na plnicích a kuličkových perech vyjímat. S Amaranthem je však potřeba zacházet s citem, je náchylné na úpravy založené na bázi alkoholu – mohou způsobit ztrátu barevného odstínu a mírně otupuje břity nástrojů.

Podrobnější informacemapa-Amaranth

Vědecký název: Peltogyne Species

Jiné názvy: Purpleheart, Amarante, Purpurové dřevo

Hmotnost: Vysoká (930 kg/m3)

Vysychání a stabilita: Během vysoušení i po něm je poměrně stabilní, ale suší se pomalu a mohou se objevit trhliny a praskliny

Využití: Na nábytek, ale i těžké dřevěné venkovní stavební konstrukce, podlahové krytiny, ale také pro nejrůznější dekorace v rámci sochařství a řezbářství. Vyrábí se z něj například i kulečníková tága

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení