Wenge

WengeWenge poznáte podle krásné dekorativní kresby, která je protknutá do tmavě hnědého podkladu. Je vysoce odolné proti oděru, takže je s oblibou používáno na podlahové krytiny. Jestliže chcete poznat jeho domovinu, vydejte se až do Zairu, Kamerunu nebo Gabonu. Až tam se skrývá strom, ze kterého je vyrobeno vaše dřevěné pero. Wenge je skutečně pozoruhodné tvrdé dřevo, které je lepší povrchově neupravovat. Bez úpravy a jakéhokoliv ošetření vypadá efektněji - tracheje (cévy) nejsou barevně jednotné.

Proč používám Wenge

Dřevo Wenge je mimořádně pevné, a přitom lze ohýbat. Lze s ním tedy doslova kouzlit. Je to velmi zajímavé dřevo s neobvykle hrubou, ale rovnoměrnou texturou. Střídavá tmavá a světlá vlákna mu dodávají výjimečný vzhled. Wenge se opracovává velmi dobře a jeho povrch je nezvykle hladký. Vedle toho, že s tímto dřevem velmi rád pracuji, vypadá výsledné pero, které z něj vytvořím, skutečně famózně.

Podrobnější informacemapa-Wenge

Vědecký název: Millettia laurentii

Jiné názvy: Pallisandre, kiboto, dikela

Hmotnost: Vysoká (880 kg/m3)

Vysychání a stabilita: Po vysušení je stabilní,ale musí se sušit pozvolna, aby se neznehodnotilo

Využití: Jelikož je Wenge velmi odolné proti oděru, využívá se v hojné míře na podlahové krytiny ve veřejných budovách nebo tam, kde je hustý pěší provoz. Dále se používá pro exteriérové truhlářské práce a pro stavební účely. Své uplatnění najde i v dřevosochařství nebo jako okrasné dekorativní obložení